Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Українські науковці разом з колегами з усього світу вивчатимуть потепління в Арктиці та Антарктиці

Українські науковці разом з колегами з усього світу вивчатимуть потепління в Арктиці та Антарктиці

У межах проєкту НАНЦ надаватиме кліматичні дані з української антарктичної станції “Академік Вернадський”

2 хв на прочитання12 Січня 2021, 18:52
Поділитись:

Нацантарктичний науковий центр візьме участь у проєкті під час якого, разом із вченими з усього світу моделюватиме зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Про це повідомляє пресслужбу центру.

“Національний антарктичний науковий центр разом із 30-ма науковими організаціями з різних країн світу моделюватиме зміни клімату в Антарктиді та Арктиці. Відповідний проєкт під назвою “Полярні регіони в системі планети Земля: роль місцевих та регіональних полярних процесів у зміні полярного клімату та глобальної кліматичної системи” (PolarRES) переміг у конкурсі програми ЄС “Горизонт 2020”, — сказано у повідомленні.

Зазначається, що у дослідницькому консорціумі працюватимуть науковці з США, Великої Британії, Нідерландів, Фінляндії, Норвегії, Німеччини, Китаю та інших країн.

“Загальний бюджет проєкту становить майже 8 млн євро, зокрема, в Україну надійде 132 тис. євро. Дослідники вивчатимуть, як динаміка атмосферних процесів, танення льодовиків, підвищення рівня та закиснення океану впливають на формування регіонального полярного клімату. Будуть застосовані та доопрацьовані моделі, які дозволять прогнозувати різні сценарії змін полярного клімату залежно від низки факторів, насамперед людської діяльності”, — йдеться у повідомленні.

Додається, що дослідження паралельно відбуватимуться в обох полярних регіонах планети — Арктиці та Антарктиці.

“Участь наших вчених у такому масштабному міжнародному проєкті вкотре засвідчує: в Україні антарктична наука є „вікном можливостей“, що дає змогу вітчизняним науковцям долучатися до вирішення глобальних світових проблем. Однією з цих проблем є зміни клімату, які ми давно та дуже чітко бачимо в Антарктиді і які останніми роками вже сильно позначаються і на Україні. Про них сигналізують не тільки безперервні ряди метеорологічних спостережень, а й поведінка тварин, стан рослин та льодовиків”, — зазначив директор Центру Євген Дикий.

У межах проєкту НАНЦ надаватиме кліматичні дані з української антарктичної станції “Академік Вернадський”, братиме участь у верифікації відповідних моделей, а також робитиме власний аналіз атмосферних процесів.

Нагадаємо, вчені з'ясували, чому люди приручили предків сучасних собак.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.