Догори
Дати відгук

Українські фермери не хочуть пускати воду до Криму

Бо її для себе не вистачає

3 хв на прочитання17 Травня 2020, 14:58
Крим. Image by chief39 from Pixabay Крим. Image by chief39 from Pixabay
Поділитись:

Херсонські фермери відзначають рекордну за останні 130 років посуху і заявляють про брак води. Тому вони категорично проти подачі води у Крим Північно-Кримським каналом, пишуть Крим.Реалії.

Фермер з Херсона, віце-президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Леонід Кириченко вирощує в області різні сільгоспкультури вже 30 років. У фермера у володінні тисяча гектарів землі, з них 30 відсотків – на краплинному зрошенні з Північно-Кримського каналу.

За останні п’ять років ціна на воду для нього збільшилася в п’ять разів. За подачу води Леонід Кириченко платить 31 копійку за кубометр, і оплачує електроенергію – 2 гривні 45 копійок за кіловат. За місяць у фермера набігає на цих платежах значна сума – до 200 тисяч гривень.

«Десь так тисяч 150-180. Це на електроенергію. На воду десь відсотків тридцять від цієї суми, десь тисяч п’ятдесят – це тариф. Це приблизно на 150 гектарів. Дивуюся просто, яким чином ми на плаву», – розповідає Кириченко.

У минулому році через чергове підвищення цін на воду Леонід Кириченко з групою фермерів пікетував обласне управління водного господарства. За його словами, в цьому році ціни не підвищували, однак поточні витрати для господарства залишаються чималими.

Свою земельну ділянку в тисяча сімсот гектар демонструє журналістам інший херсонський фермер Ігор Брагінець. Крим всього в 20 кілометрах від його володінь. З полів фермера можна побачити завод «Кримський Титан», який знаходиться за перешийком в Армянську.

Ігор Брагінець був одним з тих активістів, хто в 2014 році перекривав мішками Північно-Кримський канал. 80% ділянки фермера також знаходиться на зрошенні Північно-Кримського каналу, однак фермер вважає нинішню ціну на воду з каналів прийнятною. Брагінець входить до Громадської ради при Держагентстві водних ресурсів України і стверджує, що платежі економічно обґрунтовані і фермери платять тільки собівартість подачі води з каналів.

«Коли стоїть питання: що тобі важливіше – щоб вода була або щоб була низька ціна, то я, напевно скажу – щоб вода була. Адже без води тут дуже часто врожаї не збирають», – міркує херсонський фермер.

Через шість років після анексії Криму Ігоря Брагінця турбує інформація про можливу приховану приватизацію Північно-Кримського та Каховського магістрального каналу і відновлення подачі води в Крим. За його словами, приватизація каналів загрожує підвищенням ціни на воду, а подача води на півострів – нестачею води для херсонських полів через найсильнішу посуху за останні 130 років.

«Ви знаєте, що з того боку вже навіть почистили канал? Мені доповіли ось друзі, у яких є інформація, що вони вже приготувалися з того боку її приймати. Так що можливо, ці інформаційні вкидання, які йдуть-йдуть-йдуть, а потім завтра раз – і воду подадуть. Придумають, яким чином», – міркує Ігор Брагінець.

Нагадаємо, ми повідомляли про те, що у Криму пересохло ще одне водосховище.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Фото: NASA
Астронавти МКС вийшли у відкритий космос для встановлення сонячної батареї (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитання32 хвилини тому
Всесвітній день жирафи: як можна відзначити (відео)
3 хв на прочитаннягодина тому
Фото:
НикВести
У кримському «Артеку» – спалах COVID-19: окупанти кажуть про 12 хворих дітей
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: НАТО
Кожна третя смерть на планені за останні 20 років пов’язана із змінами клімату
4 хв на прочитання3 години тому
Негода змила дороги до 10 сіл на Буковині (відео)
1 хв на прочитання4 години тому
Вакцинація не допомогла: в Ізраїлі знову вводять карантин та масковий режим
2 хв на прочитання4 години тому
На непідконтрольній Україні території почався спалах пташиного грипу
1 хв на прочитання5 годин тому
День літнього сонцестояння 21 червня: астролог дає поради як запрограмувати удачу на рік (відео)
2 хв на прочитання6 годин тому