Догори
Дати відгук

Українська фармкомпанія погоріла на ввезенні хімікатів з Росії

Під час митного оформлення підприємство вдалося до маніпуляцій з інформацією та документами задля безперешкодного ввезення забороненого товару.

1 хв на прочитання19 Серпня 2021, 14:38
Фото: Київська митниця Фото: Київська митниця
Поділитись:

Київська митниця повідомила про  ввезення забороненого товару з РФ і його вилучення під час спроби ввезти  за «липовими» документами. Йдеться про 2 тонни хімічних речовин — поверхнево-активних засобів (ПАЗ), що входять до переліку товарів, заборонених до ввезення в Україну з Російської Федерації.  

Партія надійшла  в резервуарах, її вартість становить приблизно 200 тис. грн. У декларації, наданій для митного оформлення, декларант товар класифікував за кодом УКТЗЕД, що не підпадає під жодні заборони на ввезення. 

Однак під час аналізу попередніх митних оформлень київськими митниками встановлено, що ця фармацевтична компанія вже імпортувала такий товар, але за іншим кодом УКТЗЕД та в іншій митниці. Віднедавна ввезення товару за цим кодом заборонено — товар внесено до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України.

Таким чином, під час митного оформлення підприємство вдалося до маніпуляцій з інформацією та документами задля безперешкодного ввезення забороненого товару.

Наразі Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 483 Митного кодексу України, товар вилучено, а справу буде скеровано до суду.

Нагадаємо, Україна готується зібрати рекордний урожай пшениці.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.