Догори
Дати відгук

Українка виграла найпрестижнішу премію в США за розробку чоловічих протизаплідних пігулок (відео)

Лікарка кілька років працювала над своїм відкриттям

1 хв на прочитання12 Жовтня 2020, 13:25
Поділитись:

Науковиця з України, яка розробила новий засіб контрацепції, отримала у США престижну нагороду MacArthur. Про успіх українки повідомляє "Голос Америки".

Як зазначається, цю нагороду від фундації Джона та Кетрін МакАртурів також називають “стипендією для геніїв”. Науковиця отримає 625 тисяч доларів для фінансування її наукових досліджень протягом наступних п’яти років.

Поліна Лішко працює в галузі репродуктивної фізіології. Її робота дозволила розробити новий не гормональний засіб контрацепції для жінок і може дозволити розробку нових унісекс-контрацептивів та контрацептивів для чоловіків. Науковиця винайшла препарат, який впливає на сперму і не дозволяє сперматозоїдам запліднити яйцеклітину.

“Стипендія MacArthur змінює життя. Психологічно, це величезний поштовх – не лише для мене, але й для команди теж, тому що це демонструє визнання важливості репродуктивної фізіології”, – сказала Лішко в коментарі університетському виданню.

На нагороду MacArthur Award неможливо податися – комісія сама обирає кандидатів. Українка – одна з 26 осіб, які отримали “стипендію для геніїв” цього року.

Науковиця працює разом зі своїм чоловіком Юрієм Кірічком. Вони закінчили Інституту фізіології імені Богомольця в Києві, а згодом переїхали працювати до США.  

Нагадаємо, відомий співак Олег Винник переміг COVID-19 (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.