Догори
Дати відгук

Україні заборонять імпорт електроенергії з Росії

Поки відповідне рішення підтримали на Комітеті з питань енергетики.

1 хв на прочитання28 Січня 2021, 10:46
Комітет з питань енергетики вирішив заборонити імпорт електроенергії з держави-агресора Комітет з питань енергетики вирішив заборонити імпорт електроенергії з держави-агресора
Поділитись:

Народні депутати підтримали законопроєкт про заборону імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. Це сталося на засіданні Комітету з питань енергетики 28 січня. 

«Це убезпечить нас від того небезпечного гачка, на який учергове нас хоче підсадити країна-агресор», — пояснили на засіданні комітету депутати з МФО «Чиста енергія». 

Нагадаємо, що останні декілька місяців в Україні точаться дискусії щодо доцільності імпорту електричної енергії з РФ і Білорусі. 

На 4 січня Україна вже імпортувала з Білорусі 150 МВт*год електричної енергії. А виробляється вона на новозбудованій БелАЕС, будівництво та запуск стали можливі за підтримки російського «Росатому». За словами енергетичного експерта Михайла Волинця, експорт електроенергії із сусідньої Білорусі — це, фактично, те саме, що й торгівля електроресурсами з країною-окупантом РФ.

Як ми писали раніше, низка експертів непокоїться про те, що обмеження імпорту електрики призведе до підвищення тарифів для населення та промисловості.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.