Догори
Дати відгук

Українець подав до суду, щоб відмінити підвищення ціни на електрику

Справу розглядатиме Окружний адміністративний суд столиці

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 20:27
Українець у суді домагатиметься скасувати підвищення ціни на електроенергію Українець у суді домагатиметься скасувати підвищення ціни на електроенергію
Поділитись:

Окружний адміністративний суд міста Києва призначив на 25 лютого підготовче судове засідання у справі щодо оскарження встановлення урядом ціни на електрику для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за 1кВт⋅год. Про це повідомляє пресслужба суду.

"Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом жителя столиці до Кабінету Міністрів України щодо оскарження окремих положень Постанови, якою було встановлено фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 1,68 грн. за 1кВт⋅год. Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче судове засідання на 25 лютого 2021 року", - йдеться в повідомленні.

Позивач просить суд скасувати підпункти 3 та 4 пункту 2 Постанови КМУ №1325 від 28 грудня 2020 року. На його думку, урядом при їх прийнятті було порушено низку законів України, а також не дотримано положень Регламенту Кабінету Міністрів України.

З 1 січня цього року в Україні скасували пільговий тариф в 90 коп/КВт-год для населення на перші 100 кВт-год електроенергії й встановлено єдиний тариф на рівні 1,68 грн/кВт-год. Через це українці, які використовують електроенергію для опалення, та дитбудинки сімейного типу, багатодітні та прийомні сім'ї, а також пенсіонери, отримали значно вищі платежі за електрику.

Нагадаємо, що 28 грудня 2020 року Кабмін за поданням т. в. о міністра енергетики України Юрія Вітренка прийняв постанову про встановлення фіксованої ціни на електроенергію для населення. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.