Догори
Дати відгук

Україна взимку може експортувати газ до Європи

1 хв на прочитання01 Жовтня 2020, 08:25
Поділитись:

Експортувати газ Україні дозволять рекордні запаси в підземних сховищах газу.  Вже цієї зими Україна може почати експортувати газ в країни Європейського Союзу. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час візиту в Брюссель, пише Deutche Welle.

«Я вважаю високовірогідним сценарій, коли цієї зими Україна почне фізично експортувати газ», – зазначив Коболєв.

За його словами, експортувати газ Україні дозволять рекордні запаси в підземних сховищах газу (ПСГ).

«У нас зараз половина газу в підземних сховищах не є власністю «Нафтогазу», що є рекордно високим показником. Понад 13 млрд кубометрів належать приватним компаніям», – зазначив Коболєв.

За його словами, з них приблизно 10 млрд кубометрів – в режимі митного складу, тобто вони були поставлені в Україну, але не розмитнені.

«З високою ймовірністю, власники цього газу планують його повертати в країни Європи», – додав Коболєв.

Він також наголосив, що якщо з Україною почнуть експортувати газ, то «цінові параметри на українському ринку кардинально зміняться в бік зменшення».

За його словами, українські споживачі в такому випадку платитимуть за «блакитне паливо» так звану ціну «хаб мінус», тобто вартість газу на газових хабах ЄС за вирахуванням від неї ціни за транспортування. 

Нагадаємо, Кабміні продовжив програму "теплих" кредитів ще на рік, виділивши на її реалізацію 150 мільйонів гривень у держбюджеті на 2021 рік.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.