Догори
Дати відгук

Україна втратила молочне лідерство на світовому ринку

Відбулося це через відсутність державної підтримки, весняний локдаун та несприятливі погодні умови.

1 хв на прочитання11 Листопада 2020, 13:15
Фото: Укрінформ Фото: Укрінформ
Поділитись:

Починаючи з 2019 року, Україна втратила лідерські позиції на ринку продажу молока. Про це 11 листопада під час круглого столу повідомила віце-президент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

“ У 2018 році Україна була лідером із постачання молочної продукції до країн ЄС та могла розраховувати на 3-тє місце на світовій мапі виробників і постачальників молока. Однак, уже наступного року ми мали нульове торгове сальдо та навіть імпортували з інших країн 500 тис тонн молока. А у 2020 році лише за 9 місяців Україна вже імпортувала молочної продукції на 218, 2 млн доларів”, - сказала Лавренюк.

Віце-президент Асоціації виробників молока також назвали причини, через які наразі занепадає українське молочарство.

Насамперед, це різкі зміни агрополітики, нестабільність державної підтримки, наявність ринку землі без механізмів захисту МТФ, коронавірусний локдаун та кліматичні аномалії 2020 року. 

Також Україна стрімко втрачає поголів'я корів як у промисловому, так і в присадибному секторі. Південно-східні регіони вже скорочують поголів'я корів, бо не мають можливості заготовити для них корми на зимовий період. 

Як ми писали раніше, Антимонопольний комітет України наклав штрафи на загальну суму 30 млн грн на п'ятьох виробників молочної продукції.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро