Догори
Дати відгук

Україна у вогні: горять сотні гектарів на Харківщині, Полтавщині та Луганщині (відео, фото)

У Харківській області вогонь підійшов до двох великих сіл й людей евакуюють

2 хв на прочитання02 Вересня 2020, 18:35
Поділитись:

У Харківській області сталося дві пожежі. Одна — масштабна — 400 гектарів, з них 100 гектарів лісу в Дворічанському районі. За даними рятувальників, під загрозою село Горобівка, яке фактично у лісі. Вже згоріли три будинки, частину жителів села евакуювали. До гасіння цієї пожежі залучили авіацію. Боротися з вогнем пожежникам важко через велику швидкість вітру. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС у Харківській області.

«Але потім вітер змінив свій напрямок і пішов на Гряниківку. Там зараз є загроза. Площа лісової пожежі — чотириста гектарів. сто з них — верхова пожежа. Для гасіння залучена авіація — літак АН-32п. В Горяниківці організована евакуація людей", - говорить Ігор Лупандін помічник начальника ГУ ДСНС України в Харківській області.

Друга пожежа площею 80 гектарів сталася біля села Башкирівка. Спочатку зайнялася трава, потім – ліс. Нині там працюють 7 відділень рятувальників, 5 з них — із Харкова.

 

Крім того, третю добу палають торф'яники на площі 2,8 га поблизу с. Ярмаки на Полтавщині. Як повідомили у Департаменті з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА, на 20.00 1 вересня пожежу загасили на площі 2,2 га.

Жахливі кадри пожежі опублікувала телестудія Лубни.

А от на Луганщині 2 вересня загорілась суха трава, очерет та лісова підстилка біля с. Болотене Станично-Луганського району на площі близько 80 га.

Ситуація ускладнюється сильним поривом вітру, що спричиняє загрозу населеним пунктам с. Болотене, с. Валуйське та смт Станиця Луганська. Організовано оповіщення місцевого населення з метою можливої евакуації.

До гасіння пожеж залучено 108 осіб та 17 од. техніки, з них від ДСНС - 47 осіб та 12 од. техніки. З метою надання допомоги у гасінні пожеж у Луганській області додатково залучено близько 100 осіб та 27 одиниць техніки з Донецької, Дніпропетровської та Полтавської областей.

 

Нагадаємо, ми вже повідомляли, що між Чугуєвом і Харковом — стовб диму і смог (відео).  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.