Догори
Дати відгук

Україна терміново скликає Радбез ООН

росія має відшкодувати всі наслідки свого злочину

1 хв на прочитання06 Червня 2023, 16:00
Поділитись:

Через підрив дамби Каховської ГЕС Україна ініціюватиме термінове засідання Ради Безпеки ООН.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України.

Також Україна винесе питання підриву Каховської ГЕС на засідання Ради керуючих МАГАТЕ та на задіяння Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

У МЗС також звернулися до країн Групи Семи та ЄС, щоб вони невідкладно розглянули накладення на рф нових санкцій, зокрема на російську ракетну індустрію та атомну галузь. У відомстві закликали міжнародну спільноту рішуче засудити російський теракт на Каховській ГЕС.

Наголошується, що росія має відшкодувати всі наслідки свого злочину: як для людей, так і для інфраструктури та навколишнього середовища, адже під загрозою затоплення опинилися десятки населених пунктів по обидві сторони Дніпра.

Окрім того, через зниження рівня води в Каховському водосховищі може виникнути небезпека інциденту на іншому об’єкті критичної інфраструктури, який окупувала Росія — Запорізькій АЕС.

«Підрив дамби Каховської ГЕС – техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду Росії проти українців. Це є відповіддю Кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із рф», – йдеться у повідомленні.

У МЗС відзначили, що теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювався на рівні окупаційних сил в Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні, що свідчить про його попереднє планування.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.