Догори
Дати відгук

Україна та Німеччина запускають проект з оснащення об’єктів критичної інфраструктури відновлюваними джерелами енергії

У межах проекту буде відібрано до 20 громад

2 хв на прочитання23 Травня 2023, 20:20
Image by www_slon_pics from Pixabay Image by www_slon_pics from Pixabay
Поділитись:

Україна та Німеччина розпочинають проект «Відновлювані джерела енергії для стійкої України – R2U» для українських громад. Це перший етап реалізації домовленостей, підписаних у Києві Міністром енергетики України Германом Галущенком та віце-канцлером ФРН Робертом Габеком для поглиблення Німецько-Українського енергетичного партнерства з акцентом на «зелене» відновлення та відбудову енергетики України.Про це йдеться  у пресрелізі Кабміну. 

У межах проекту буде відібрано до 20 громад, у яких проведуть енергоаудит будівель критичної інфраструктури для подальшого оснащення відновлюваними джерелами енергії. Проект розрахований на 18 місяців, його вартість – близько 2 млн євро.

Деталі запуску проекту під час онлайн-презентації обговорили заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков, представники проекту R2U, GIZ Україна та інших залучених організацій.

«Дуже важливо, що домовленості між міністрами виконуються. Цим проектом ми розширюємо нашу співпрацю з німецькими партнерами, орієнтовану на посилення стійкості української енергетичної системи за рахунок децентралізації генерації та розподілу електричної енергії. Майбутнє - за децентралізованою системою, де споживачі зможуть самостійно виробляти, використовувати, ділитися, зберігати та контролювати чисту енергію без посередників. Маємо докласти зусилля, аби відновити наші громади за допомогою відновлюваної зеленої енергетики, особливо звертаючи увагу на сільські регіони, вугільні та ті, що зазнали найбільших руйнувань від війни. Отриманий досвід використаємо для подальшого розширення масштабів, тиражування та створення аналогічних проектів», - зазначив під час презентації проекту заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков. 

Нагадаємо, за підтримки Європейської Комісії, зокрема єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, Міністерство енергетики України реалізує проект з оснащення будівель критичної інфраструктури сонячними панелями. Передбачається, що на першому етапі в Україну надійде 5 700 сонячних панелей по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Сонячні панелі італійської компанії Enel будуть встановлені для потреб ключових громадських будівель та критичної інфраструктури, зокрема в українських лікарнях.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитанняВчора
В Україні різко підвищать частину пенсій: коли саме і хто отримає ще 1000 грн
1 хв на прочитання27 Травня 2023
Пів мільярда гривень збитків через махінації з вугіллям: підозра
1 хв на прочитання26 Травня 2023
Image by Colin Behrens from Pixabay
Через ворожі обстріли у семи областях є знеструмлення – Міненерго
1 хв на прочитання23 Травня 2023
Відключено ЗАЕС, знеструмлено шахти: ситуація в енергосистемі через масований обстріл сьогодні
1 хв на прочитання22 Травня 2023
На Сумщині від ворожої атаки безпілотників загинуло троє працівників обленерго
1 хв на прочитання19 Травня 2023
Ексміністру енергетики та вугільної промисловості України повідомлено про нову підозру
1 хв на прочитання17 Травня 2023
Кількість російських військових на ЗАЕС зросла до 2,5 тисячі – Енергоатом
1 хв на прочитання17 Травня 2023