Догори
Дати відгук

Україна приєднується до Мінаматської конвенції про ртуть - Стрілець

Як сторона Конвенції, Україна матиме доступ до цільових ресурсів Глобального екологічного фонду

2 хв на прочитання30 Травня 2023, 14:27
Поділитись:

Верховна Рада прийняла законопроєкт №0199 “Про приєднання України до Мінаматської конвенції про ртуть” за основу та в цілому як закон.

“Законопроєкт був поданий до парламенту Президентом України Володимиром Зеленським, адже значення цього документа важко переоцінити і в геополітичній, і в економічній та довкіллєвій сферах. Це той міжнародний документ, до якого долучилася 141 держава світу, і який так ігнорує росія. Маючи чітку політичну волю та позицію, ми сьогодні встановлюємо в своїй країні міжнародно визнані правила поводження з цим рідким отруйним металом”, - наголосив Міністр Руслан Стрілець.

За його словами, долучення України до Конвенції дозволить в подальшому унеможливити такі ситуації, як із заводом “Радикал”, коли сотні тонн ртуті опинилися просто неба в українській столиці. Крім того, Україна зможе за допомогою міжнародних партнерів вирішити це питання. Аналогічно, як і розв'язати проблеми зі всією “радянською спадщиною” - залишками ртуті на недіючих пострадянських підприємствах, що використовували застарілі технології.

Як сторона Конвенції, Україна матиме доступ до цільових ресурсів Глобального екологічного фонду, а також зможе отримати технічну та експертну допомогу.

“Сьогоднішнє рішення українського парламенту вкотре демонструє, що попри війну Україна продовжує слідувати Європейським зеленим курсом та дбає про своїх людей та власне довкілля. Ми крок за кроком зменшуємо дистанцію між нами та ЄС і з кожним рішенням збільшуємо прірву з агресивним сусідом.  Бо наш шлях - це шлях прогресивних дій та якісних змін в країні”, - наголосив Руслан Стрілець.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.