Догори
Дати відгук

Україна почала імпорт лісу-кругляка з Євросоюзу

А для вітчизняних деревообробників ситуація в Україні стала критичною.

1 хв на прочитання21 Грудня 2020, 13:15
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

В Україні прибула перша партія дубу із Франції, яку на вітчизняних підприємствах незабаром перероблять і продадуть за кордон. Про це на особистій Facebook-сторінці повідомив член правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС» Остап Єднак.

«На фото — перша партія дуба із Франції. Найближчими місяцями її перероблять на ламель і відправлять за кордон: в Європу, США, Японію», —- написав Єднак.

За його словами, вітчизняний дуб-кругляк аж ніяк не дорожчий за європейський і Україна цілком могла б обійтися без імпорту деревини для переробки. Але через чиновницькі корупційні схеми більшість вітчизняної деревини продається на «сірому» та «чорному» ринках. 

Українські деревообробники легально можуть отримати лише залишки сировини, які виставляють на аукціон, де через штучний дефіцит ціни злітають до небес. Саме тому доступнішою стає імпортована сировина. 

Як ми писали раніше, влітку в Держлісагентстві заявили, що ніхто офіційно кругляк закордон не продає. Адже відомство не видавало жодного сертифікату про походження деревини для експорту. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.