Догори
Дати відгук

Україна планує вступити до Безвугільного альянсу

У Міненергетики задекларували зобов'язання відмовитися від використання викопного палива й закрити останню шахту до 2070 року

1 хв на прочитання17 Грудня 2020, 16:39
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Найближчим часом Україна активізує заходи щодо декарбонізації та стане членом Безвугільного альянсу. Таку думку озвучила перша заступниця Міністра енергетики України Ольга Буславець, повідомили у профільному міністерстві. 

17 грудня Буславець поспілкувалася онлайн з керівницею Офісу у справах Співдружності та Розвитку націй Великобританії при Міністерстві закордонних справ Великобританії Венді Мортон.

"Україна невдовзі приєднається до Безвугільного альянсу. Ми плануємо поступово скоротити кількість вугільних шахт та до 2070 року відмовитися від використання викопного виду палива, набувши повної кліматичної нейтральності", - сказала Буславець. 

Під час зустрічі також обговорили процес узгодження із Посольством Великобританії підтримки розробки нової енергетичної стратегії України до 2050 року Урядом Британії. Нова стратегія розроблятиметься на базі моделі низьковуглецевого розвитку енергетичного сектору, декарбонізації з урахуванням Європейського зеленого курсу. 

Однак, попри задекларовані у Міненергетики прагнення до декарбонізації, Україна й досі має проблеми з контролем промислових викидів у атмосферу. Так, наприкінці 2020 року Міндовкілля  несподівано, посилаючись на розбурхану хвилю коронавірусу в Україні, запропонувало внести зміни до деяких Технологічних нормативів допустимих викидів забруднюючих речовин і дати найбільшим забруднювачам атмосферного повітря додаткові три роки на екологічну модернізацію своїх виробництв - до 1 січня 2024 року. 

Як стало відомо раніше, Україна буде співпрацювати з Великою Британією у питанні кліматичних змін. Особливу увагу дві країни приділять адаптації до змін клімату й пошуку ефективних способів використання енергії. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго