Догори
Дати відгук

Україна отримала понад мільйон тестів на коронавірус

Їх закупили за кредитні кошти Світового банку.

1 хв на прочитання27 Січня 2021, 10:50
В Україну доставили понад мільйон ПЛР-тестів В Україну доставили понад мільйон ПЛР-тестів
Поділитись:

Фонд ЮНІСЕФ закупив для України 1,2 млн ПЛР-тестів для виявлення в організмі коронавірусу. Таку цифру 27 січня на щоденному брифінгу озвучив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

«Ми отримали від ЮНІСЕФ 1,2 млн ПЛР-тестів для діагностики COVID-19, вони всі виробництва Великої Британії. Зараз вони перебувають на ДП «Укрвакцина» і ми будемо далі розподіляти їх між нашими лабораторними центрами», — сказав Степанов.

Очільник МОЗ додав, що Україна не витратила на придбання цих тестів ні копійки.  Усі необхідні кошти сплатив Світовий банк. Щоправда, виділені гроші виявилися кредитними. Угоду про їх направлення на закупівлю необхідних матеріалів для лабораторного тестування підписали ще у травні 2020 року.

Крім цього, Степанов нагадав, що до сімейних лікарів у комунальних закладах охорони здоров'я можна звертатися, аби зробити швидкий тест на COVID. Така процедура безкоштовна й триває 15 хвилин.

Як ми вже писали раніше, інфекціоніст прогнозує нову хвилю COVID-19 через декілька тижнів. За словами лікаря, величезна кількість людей елементарно не звертається за медичною допомогою.    

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.