Догори
Дати відгук

Україна оновила рекорд з запасів газу, але він все одно подорожчає

1 хв на прочитання25 Серпня 2020, 14:34
Поділитись:

Україна поставила черговий рекорд з накопичення газу у підземних газосховищах. Станом на 23 серпня його запаси склали 24,752 млрд куб. м.

За добу 22 серпня в ПСГ України закачано 114,26 млн куб. м газу.

Зі Словаччини надійшло 42,21 млн куб. м газу, з Угорщини та Польщі природний газ не надходив.

Проте, експерти стверджують, що незважаючи на ці рекорди ціна на газ для населення у новому опалювальному сезоні все одно підвищиться.

Так, енергетичний експерт Юрій Корольчук, взагалі вважає, що цей рекорд може обернутися катастрофою для незаможних верств населення та колапсом для промисловості .

“Потрібно розуміти, що запаси газу в сховищах залишилися з минулого року. А це близько 10 млрд кубометрів, які купувалися по достатньо дорогій ціні - 215 доларів за тисячу кубів. Під час епідемії коронавірусу багато виробництв зупинилися або зменшили свою потужність і стали закупати менше палива. Тепер “Нафтогаз”, аби не зазнати збитків, буде намагатися будь що продати цей газ для населення за підвищеною ціною й таким чином “відбити” витрачені гроші”, - сказав Юрій Корольчук.

За прогнозами експерта, новий опалювальний сезон має стартувати без ексцесів. Але ціна на блакитне паливо для населення, незважаючи на рекордні запаси газу у газосховищах, низькою не буде. У середньому очікують ціну в 5,5.-6 тис грн за тисячу кубів. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.