Догори
Дати відгук

Україна може залишитися без ліків через ажіотаж на антибіотики

1 хв на прочитання01 Грудня 2020, 18:40
Поділитись:

Представники Міністерства охорони здоров'я і профільні асоціації обговорили питання можливого дефіциту антибіотиків в Україні, попит на які останнім часом стрімко зріс, за окремими категоріями — у 4-10 разів. Повідомляє Асоціація "Виробники ліків України".

"За словами представників МОЗ, аномальне зростання попиту на зазначені препарати спровокувало появу в ЗМІ інформації про ймовірність того, що закінчуються антимікробні препарати як в роздрібній мережі, так і в госпітальному секторі. Представник дистриб'юторів на підтвердження інформації про аномальний попит повідомила, що оптовики вже зараз не можуть виконати умови контрактів, чим порушують умови договорів як з аптеками, так і з лікарнями, і несуть штрафні санкції", - сказано в повідомленні.

Виробники антимікробних препаратів зазначили, що плани виробництва до кінця року вже неможливо переглянути.

Згідно з повідомленням, МОЗ запропонував кілька способів для запобігання паніки та безперебійного постачання лікарень необхідними ліками, зокрема шляхом державного замовлення на виробництво препаратів з «ковідного» списку за спрощеною процедурою, без проведення торгів, через прямі закупівлі.

Також одна з пропозицій — заборона експорту антибіотиків за аналогією із запровадженням обмежувальних норм, що діяли стосовно експорту масок.  

Нагадаємо, у бюджеті на 2021 рік не вистачає 57 млрд гривень просто, щоб медицина вижила (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я