Догори
Дати відгук

Україна може не приєднатися до енергосистеми ЄС

Це сталося через рішення Кабміну

1 хв на прочитання23 Червня 2020, 21:22
Поділитись:

Кабмін до 1 листопада надав вугільним ТЕС пріоритетну диспетчеризацію виробленої ними електроенергії.

Відповідне розпорядження №702-р від 17 червня у вівторок опублікували на "Урядовому порталі".

Відповідно до розпорядження, Міненерго має затвердити перелік ТЕС, які використовують вугілля для виробництва електроенергії й за якими буде здійснюватися пріоритетна диспетчеризація.

Водночас "Укренерго" рекомендують "забезпечити пріоритетність диспетчеризації енергоблоків теплових електростанцій енергогенеруючих компаній, які не використовують природний газ як основний і резервний вид палива для виробництва електричної енергії".

Виняток — газ, який використовується для технологічних потреб для підтримки стійкого горіння і виконання операцій із запуску/зупинки основного обладнання.

За даними Економічної Правди, інсайдер в Кабміні їй повідомив, що ухвалення цього розпорядження унеможливлює сертифікацію "Укренерго", як незалежного оператора, що в свою чергу є обов'язковою умовою приєднання української енергосистеми до енергосистеми Європи ENTSO-E.

За словами інсайдера, це повністю ручне регулювання. Енергоспівтовариство виступало проти такого рішення. Тепер питання сертифікації "Укренерго" та інтеграція із європейською енергосистемою під великим питанням.

Нагадаємо, експерти представили сценарії реагування України на Європейський зелений курс.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Більше з GreenPost