Догори
Дати відгук

Україна має намір ліквідувати захворюваність на сказ до 2030 року

За січень-березень поточного року у країні виявлено 236 випадків сказу.

1 хв на прочитання23 Червня 2021, 15:34
Фото:
Полтавщина Фото: Полтавщина
Поділитись:

Плани ліквідувати захворюваність на сказ закладені у програму контролю сказу тварин на 2021–2030 роки. Про це  повідомляє пресслужба Держслужби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Проєкт розроблений Держпродспоживслужбою за участі експертів проекту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та обізнаності у сфері безпеки харчових продуктів, здоров'я та благополуччя тварин в Україні».

Як уточнили у відомстві, за січень-березень 2021 року в Україні проти сказу було щеплено 1,1 млн тварин, виявлено 236 випадків.

Сказ — вірусна хвороба тварин і людини, що характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною летальністю. Входить до п'ятірки найбільш небезпечних зоонозів.

Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних заходів, спрямованих на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів захворювання та передбачає парентеральну вакцинацію домашніх тварин (собак, кішок), пероральну вакцинацію диких м'ясоїдних, епізоотичний моніторинг і широку роз'яснювальну кампанію серед населення. 

Нагадаємо, що США заборонять ввезення собак з України та інших країн.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.