Догори
Дати відгук

Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі

Обговорено подробиці розвитку інфраструктурних проектів Східноєвропейського енергетичного хабу.

1 хв на прочитання14 Квітня 2024, 15:00
Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта
Поділитись:

Під час міжурядових консультацій України та Словаччини у Братиславі члени делегацій обговорили спільні кроки в атомно-промисловому комплексі, диверсифікації транспортування нафти та природного газу, а також синхронізації ринкових умов і продуктів для збільшення ліквідності ринку газу та електричної енергії. Це основа Східноєвропейського енергетичного хабу, пише Урядовий портал.

Зокрема, заступник Міністра енергетики України Микола Колісник та Міністр економіки Словаччини Деніса Сакова обговорили збільшення потужності міждержавних інтерконекторів та розвиток проектів спільного інтересу для максимальної синхронізації ринків, що є передумовою підвищення регіональної енергетичної безпеки.

Також під час зустрічі сторони підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі.

Документ передбачає зміцнення співпраці в галузі ядерної енергетики, розвитку малих модульних реакторів, зокрема обмін досвідом експлуатації ядерних установок і диверсифікації палива.

Сторони домовилися про співпрацю для інвестиційної діяльності в енергетичному секторі та експлуатації енергетичних систем обох країн, зокрема з урахуванням досвіду України у використанні альтернативного ядерного палива на атомних електростанціях.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго