Догори
Дати відгук

Україна буде вакцинуватися ненадійною й дешевою британською вакциною

Крім того, Центр громадського здоров'я затвердив план вакцинації українців від ковід на 2021 рік

2 хв на прочитання22 Грудня 2020, 20:58
Поділитись:

Оперативний штаб Мінохорони здоров’я України з вакцинокерованих інфекцій затвердив план імунізації населення від COVID-19. Протягом наступних двох років планують зробити щеплення 50% населення, тож вакцину мають отримати 20 млн українців. Повідомляє Центр громадського здоров'я.

"Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп ризику. Її проведення не заважатиме проведенню рутинної вакцинації відповідно до Календаря щеплень, щоб не допустити зниження рівня вакцинації від інших хвороб", – зазначив очільник Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

План оновлюватимуть що два тижні, аби він відповідав реальній ситуації.

"Ми готові отримувати вакцину вже у першому кварталі 2021 року. Першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19", – говорить Ігор Кузін.

Вакцинація від COVID-19 відбуватиметься в 4 етапи:

- січень – квітень 2021 року – люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

- квітень – червень 2021 року – люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;

- червень – вересень 2021 року – люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

- вересень 2021 – березень 2022 року – люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Крім того, Україна найімовірніше отримає вакцини виробництва британської компанії Astra Zeneka.

Такий прогноз, з урахуванням виробничих потужностей цього виробника та українських реалій, озвучив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін.

Головні існуючі затверджені в ЄС вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%, Moderna – 94% та Astra Zeneka – 70%.

При цьому перші дві потребують ультра-холодного зберігання, із температурним режимом -60/-80°C, а третю можна зберігати при температурі +2...+8°C.  

Нагадаємо, раніше ми розповідали, про вакцинацію українців від COVID й хто отримає щеплення у першу чергу.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.