Догори
Дати відгук

Угорські вчені довели, що собаки розуміють людську мову та значення слів

Власники собак кажуть, що їхні вихованці розуміють людську мову.

2 хв на прочитання30 Березня 2024, 21:09
Вчені довели що собаки розуміють людську мову Вчені довели що собаки розуміють людську мову
Поділитись:

Власники собак кажуть, що їхні вихованці розуміють людську мову. Якщо попросити їх принести м'яч, вони приносять м'яч, а не газету чи ще щось. Наразі цьому є підтвердження від угорських учених.

В ході експерименту власники собак вимовляли назву іграшок, а потім показували їх і віддавали вихованцю, іноді навмисно припускаючи помилок. Наприклад, називали м'ячик – кісточкою. Собаки, за словами вчених, від народження наділені здатністю до референційного розуміння - формування уявних уявлень про об'єкти, що позначаються словами.

Мозок собак, як показали результати, по-різному реагував на правильні та неправильні позначення іграшок. У дослідженні використовувалися неінвазивні електроди.

Маріанна Борош, Університет Етвоша Лоранда: "Ми вважали, що якщо собака дійсно розуміє значення слова, слова, що позначає предмет, то він чекатиме побачити саме цей предмет. А якщо господар покаже інший предмет, у мозку у собаки виникне так звана реакція подиву . І це саме те, що ми виявили".

За словами вчених, собаки справді викликають в уяві якийсь "мислений образ" об'єкта, коли чують його назву - так само, як це робить людина. Асоціація звуку з думкою і є те, що можна було б назвати "розумінням".

Маріанна Борош, Університет Етвоша Лоранда: "Коли ми намагаємося виявити якісь здібності у собак або зрозуміти, як мозок обробляє певні типи стимулів, ми в той же час дізнаємося про те, що є у них спільним з людиною, а що може бути властиво лише людині".

Референціальне розуміння - формування уявних уявлень про об'єкти, що позначаються словами, швидше за все, є у собак вродженим, вважають вчені. Ймовірно, ця здатність допомогла встановити унікальний зв'язок між твариною та людиною.

 Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost