Догори
Дати відгук

У Житомирі в обласній лікарні немає ліків і кисню для хворих на COVID, а лікарям не платять доплат (відео)

Медики вийшли на протест і в усьому звинувачують керівництво лікарні.

2 хв на прочитання29 Березня 2021, 21:23
Медики вийшли на протест і в усьому звинувачують керівництво лікарні Медики вийшли на протест і в усьому звинувачують керівництво лікарні
Поділитись:

Медична катастрофа у Житомирі. Працівники «ковідної» реанімації обласної лікарні вимагають звільнення головного лікаря. В закладі дефіцит кисню, немає ліків для хворих, а медикам не виплачують обіцяних доплат. Повідомляє ТСН.

На мітинг під стінами закладу зібралося 30 медиків — усі з реанімації, де лікують «ковідних» тяжкохворих пацієнтів. Вони розповідають, що у відділенні не дотримуються протоколів лікування хворих, катастрофічно не вистачає кисню і керівництво лікарні не розв'язує цю проблему. Медики кажуть, що цього ранку пацієнти задихалися і вони нічим не могли їм зарадити, бо концентраторів не було.

«У нас кисень сьогодні на одиниці, потрібно, щоб було хоча б три одиниці, тому що апарати не спрацьовують, хворі лежать сині, немає машини, щоб вивезти трупи хворих. У нас трупи померлих людей стоять до ранку у відділеннях, серед інших живих хворих. Ми звертаємося на колінах, ми стоїмо на колінах, ми просимо міністра охорони здоров'я, перевірки», — каже завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Житомирської обласної лікарні Олена Шевчук.

Медики вимагають саме фінансової перевірки закладу, куди йдуть виділені на боротьбу з коронавірусом гроші. Кажуть, намагалися питання і кисню, і ліків підіймати перед керівництвом, але марно. А ще розповідають, що начебто не отримують доплат в обіцяному розмірі та компенсацій, якщо хтось із них заразився ковідом на роботі.

«За лютий я отримав 6,5 тис. за лікування хворих на коронавірус. Хтось собі уявляє працювати в костюмах, надавати важкохворим допомогу. Жодному працівнику закладу не видали компенсацію за те, що він захворів тут», — додає анестезіолог Житомирської обласної лікарні Дмитро Третьяк.

Головний лікар до протестувальників не вийшов. Але повідомив, що, мовляв, на акцію вийшли незадоволені, які напередодні отримали догани за невиконання службових обов'язків. Водночас офіційна позиція лікарні така: всі звинувачення медиків там заперечують: і щодо дефіциту кисню, і щодо виплат.

Про ситуацію в лікарні вже знає керівництво області, саме облраді підпорядковується ця лікарня. Що насправді сталось у закладі, посадовці обіцяють прокоментувати згодом.

Тим часом «червону» зону вводять на Чернігівщині, а Львів — на межі зупинки громадського транспорту.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.