Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

У Європі фермери боряться зі шкідниками за допомогою квітів

Фермери почали використовувати "квіткові смужки" посеред поля з висадженою сільгосп культурою для боротьби зі шкідниками

1 хв на прочитання11 Березня 2020, 18:52 84
pixabay pixabay
Поділитись:

"Квіткові смужки" або кордони з квітів можуть стати "органічним засобом" боротьби зі шкідниками. Адже квіти допомагають зменшити зараження шкідниками сільськогосподарських культур, а також впливають на кількість використання хімікатів.

"Фермери вирощують квіти серед інших своїх культур, створюючи місце для таких істот, як паразитичні оси, які їдять тлю в своєму личинковому стані. Аграрії  використовують смужки кольорових квітів на своїх посівах щоб  створити шлях для жуків, які просувалися б далі й покривали би більше території для боротьби зі шкідниками", -  інформує depo.ua.

Вплив "квіткових смужок" досліджують в Європі. Так,  в Швейцарії дослідники посадили маки, кінзу, кріп та інші квіти вздовж полів озимої пшениці. Рослини годували і переховували комах, таких як сонечка, які їли жуків, що харчуються пшеницею, і в кінцевому підсумку зменшували пошкодження листя на 61%. Дослідники підрахували, що вибір правильного поєднання квітів може збільшити врожайність на 10%.

"Використання пестицидів, ймовірно, не буде повністю усунуто, але цей підхід, безумовно, має свої переваги. Залучаючи комах, що поїдають шкідливі організми, разом з іншими методами, такими як селекція рослин, можна значно скоротити використання пестицидів", - вважають дослідники.

Відомо, що в Україні відкриють бізнес-інкубатор для фермерів. Головна мета цього проєкту, стверджує аграрій – налагодження ефективної комунікації між органами влади, досвідченими аграріями та фермерами-початківцями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.