Догори
Дати відгук

У якому віці спорт найкорисніший для жінок та додає 10 років життя

Вчені провели дослідження та виявили цікаву особливість

2 хв на прочитання07 Грудня 2020, 23:33
Поділитись:

За даними дослідження, проведеного в Університеті Ювяскюля, жінки, які займаються спортивними змаганнями в підлітковому віці, мають кращу фізичну форму в середньому віці, ніж жінки без спортивного досвіду.

Вища м'язова маса і щільність кісток, а також краща фізична працездатність в середньому віці були пов'язані з участю в змаганнях зі спорту у віці від 13 до 16 років. Крім того, в середньому тривалість життя в таких жінок на 5-10 років довше ніж у звичайних.

Дослідження також показало, що щільність кісток була нижче, якщо у жінки були перші місячні у віці 14 років і старше.

Результати підкреслюють зв'язок між участю в спортивних змаганнях в підлітковому віці та складом тіла, здоров'ям кісток і фізичною працездатністю в більш пізньому віці.

«Взаємозв'язок між участю підлітків в змагальних видах спорту і перевагами для здоров'я в середньому віці була помічена, навіть якщо ми брали до уваги фізичну активність середнього віку», - каже Суві Раві, доктор філософії та кореспондент факультету спорту і наук про здоров'я.

Інший важливий висновок дослідження полягав в тому, що у жінок, у яких менструація сталася у віці 14 років і старше, щільність кісткової тканини була нижче, ніж у жінок, у яких менструація почалася у віці 12 років і молодше. 

«Здається, що більш пізній вік перших місячних у жінок пов'язаний більш низькою щільністю кісток, незалежно від участі в спортивних змаганнях в підлітковому віці», - говорить Раві.

А це означає, що такі жінки мають більш ламкі кістки.

Нагадаємо, вчені розповіли, коли алкоголь найбільше руйнує мозок людини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.