Догори
Дати відгук

У волинському нацпарку зацвіли червонокнижні квіти, яких виявили вперше

Вид занесений до Червоної книги України у статусі «зникаючий».

1 хв на прочитання13 Липня 2021, 08:21
Фото: Галина Герасимчук Фото: Галина Герасимчук
Поділитись:

У національному природному парку «Цуманська пуща», що на Волині, зацвіли косарики болотні. Цю рідкісну багаторічну рослину, яка занесена до «Червоної книги України», виявили вперше, — розповів Суспільному начальник відділу збереження та відтворення природних екосистем Богдан Громик.

«Косарики виявили саме в цьому році. Є півники сибірські, любка дволиста — по них у нас закладені пробні площі. Буквально тиждень тому до нас приїжджала доцент кафедри біології Волинського національного університету, яка вела обстеження кожної ділянки цих площ», — говорить керівник відділу нацпарку.

Окрім цих рослин, на території національного парку ростуть рідкісні червонокнижні рослини смілка литовська, молодило руське й такі ранні первоцвіти, як підсніжники, цибуля ведмежа тощо.

Зі слів Богдана Громика, косарики виявила інженерка відділу збереження та відтворення природних екосистем Галина Герасимчук.

Довідково: Косарики болотні (Gladiolus palustris) — рідкісна багаторічна рослина родини півникових. Вид занесений до Червоної книги України у статусі «зникаючий», також має охоронний статус у багатьох європейських країнах і Євросоюзі загалом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.