Догори
Дати відгук

У Сумах стався викид у повітря токсичної речовини

1 хв на прочитання20 Липня 2020, 10:49
Суми. Автор: Nataliya Shestakova - Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36159897 Суми. Автор: Nataliya Shestakova - Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36159897
Поділитись:

У Сумах стався викид небезпечної токсичної речовини «одорант». Про це повідомив заступник Сумського міського голови Олександр Журба, передає УНІАН.

«В ніч з 19 на 20 липня сумчани скаржилися на неприємний запах у місті. За попередньою інформацією, поблизу села Ганнівка стався викид одоранта – речовини, яку додають до природного газу, є токсичною речовиною 2 класу небезпеки з характерним запахом. Низькі концентрації (близько 4 мільйонних часток) викликають подразнення шкіри та очей, головний біль, нудоту, сповільнення дихання», – написав посадовець.

При цьому він закликав місцевих мешканців самостійно вжити заходів безпеки, в тому числі – зачинити вікна.

«По можливості зачиніть вікна; зволожуйте повітря у приміщенні; у разі погіршення самопочуття – зверніться за допомогою до лікаря», – наголосив Журба.

Жителі Сум ще звечора скаржитись на неприємний запах у різних районах міста, при цьому людей охоплював сильний кашель і було важко дихати.


Одорант (англ. odorant; нім. Odorierungsmittel, Odorant) – речовина, яку додають до газу, щоб надати йому сильного специфічного запаху, головним чином попереджувального, або за яким визначають місця витікання. Як одоранти використовують меркаптани (етилмеркаптан, метилмеркаптан, пропілмеркаптан, ізопропілмеркаптан тощо) і сульфіди (діетилсульфід, діметилсульфід, діметилдисульфід та ін). В Україні для одоризації вуглеводневих газів використовують етилмеркаптан (С2Н5SH) – безбарвну прозору рідину, органічну сполуку сірки, яка має різкий неприємний запах. Відомі також інші одоранти: каптан, сульфан тощо.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.