Догори
Дати відгук

У розпал сезону ціни на фрукти раптом зросли

Про це сповістили у Мінекономіки

1 хв на прочитання18 Серпня 2020, 19:25
Поділитись:

Ціни на фрукти в Україні в липні поточного року зросли на 1% в річному вираженні замість звичного зниження в цьому місяці. Про це йдеться в огляді інфляції за липень департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. 

"Ціновий тиск на ринок було викликано негативним впливом погодних умов навесні, що знизило обсяги врожаю, зокрема фруктів (втрата частини врожаю), і дорожчим імпортом", - йдеться в огляді. 

Зазвичай у 2017-2019 роках середнє липневе зниження ціни на фрукти, за розрахунками Мінекономіки, становило 4% в річному вираженні. Зазначається, що в липні фактор сезонності проявився в зростанні цін на кавуни, оскільки вони, в основному, подешевшають лише в серпні. Також повідомляється, що в липні зросли ціни та на окремі овочі, зокрема на моркву, через перебої в постачанні.

Відповідно до огляду, загалом в липні ціни на більшість овочів залишалися нижче, ніж за аналогічний місяць 2019 року, що пояснюється надходженням на ринок нового врожаю. 

При цьому також зріс імпорт окремих овочів — за сім місяців поточного року Україна збільшила закупівлі за кордоном картоплі в 10,7 раза, огірків — на 41,5%, помідорів — майже на 20%.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що імпортні фрукти витісняють вітчизняні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро