Догори
Дати відгук

У РНБО пояснили, чому російська вакцина від COVID не зайде в Україну

Кандидат на вакцину ще не пройшов необхідну сертифікацію, а українське підприємство, де її ніби-то планували виробляти, не має для цього необхідних потужностей

1 хв на прочитання11 Грудня 2020, 22:57
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Російська вакцина "Супутник V", про виробництво якої на одному із Харківських підприємств опозиційний політик Віктор Медведчук нібито поїхав домовлятися до РФ, в жодному разі в найближчі місяці в Україні не з'явиться. Про це в ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" заявив секретар РНБО України Олексій Данілов.

"Російська Федерація може в кращому випадку отримати цивілізовану реєстрацію (мається на увазі реєстрація вакцини як медичного препарату - Ред.) у травні місяці. До цього часу це незрозуміло що. У Росії зараз безпечної вакцини немає", - сказав Данілов

Він також прокоментував ситуацію з акціонерним товариством "БІОЛІК" у Харкові, яке ніби-то вже готове виробляти "Супутник V". 

"Це підприємство, воно дійсно працює. Воно має російське коріння з самого початку. Але ми маємо інформацію, що те обладнання, яке потрібно саме для того, щоб це підприємство почало виробляти цей вид вакцини, відсутнє. Для того, щоб його закупити, сертифікувати й поставити необхідно щонайменше 5-6 місяців", - наголосив секретар РНБО. 

Як ми писали раніше, нещодавно очільник МОЗ Максим Степанов попросив у США дати Україні вакцину від COVID на особливих умовах. Договори про постачання вакцини українська сторона підпише з однією із трьох американських компаній, які завершили третій етап тестування кандидатів у вакцини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.