Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

У повітрі Києва знову токсичних речовин більше норми

У повітрі столиці виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій

2 хв на прочитання07 Травня 2020, 14:22 190
pixabay pixabay
Поділитись:

У Києві вміст шкідливих речовин в повітрі помітно знизився у порівнянні з минулим тижнем, але не по всіх параметрах.

Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського у Facebook.

"У порівнянні з попереднім тижнем, в повітрі міста знизився середньодобовий вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки та зважених речовин, вміст формальдегіду та оксиду вуглецю - не змінився", - інформують метеорологи.

Так, за минулий тиждень, з  28 квітня по 4 травня,  у повітрі столиці виявлено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій: 

- завислих речовин (пил) – у 1,2-1,4 рази на проспекті Перемоги, Бессарабській площі та вулиці Олександра Довженка;
- діоксиду сірки – у 2,0 рази на Деміївській площі та проспекті Перемоги; у 1,3-1,7 разів – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
- діоксиду азоту – у 5,2-7,6 рази на проспекті Перемоги, вулиці Інженера Бороді­на, Деміївській та Бессарабській площах; у 4,5-4,9 рази – на Оболонському проспекті, бульварі Вацлава Гавела; у 2,5-3,8 рази – на інших постах міста, за виключенням проспекту Науки;
- формальдегіду – у 3,1-3,2 рази на проспектах Перемоги та Оболонському; у 2,6-2,8 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, де середньодобовий вміст досягав 1,3 ГДКс.д.

"Всього на 11-ти стаціонарних постах обсерваторії, де проводились щоденні спостереження за забрудненням атмосферного повітря міста, з 28 квітня по 4 травня 2020 року було проаналізовано 767 проб повітря", - зазначають в обсерваторії.

Загалом, порівняно з попереднім тижнем, у повітрі міста знизився середньодобовий вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки та завислих речовин; вміст формальдегіду і оксиду вуглецю – не змінився.

Метеорологи додають, що враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні,  циклонічний характер погоди не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у атмосфері.

Нагадаємо, за показниками Центральної  геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського у Києві з 21 по 27 квітня вміст токсичних речовин у повітрі в рази перевищив норму. Так, місцями вміст формальдегіду в повітрі столиці було перевищено втричі, а діоксиду азоту - в 11 разів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.