Догори
Дати відгук

У Помпеях розкопали древні рештки жертв виверження Везувію (відео)

Фахівці дійшли висновку, що загиблі - чоловік високого соціального статусу в віці 30-40 років і його раб, якому було близько 18-25 років

1 хв на прочитання22 Листопада 2020, 13:41
Поділитись:

В Італії недалеко від стародавнього міста Помпеї виявлені останки двох загиблих в результаті виверження вулкана Везувій в 79 році. Тіла були знайдені в підземній частині заміської вілли в Чівіте Джуліані, повідомляється на сайті місцевого археологічного парку.

Фахівці дійшли висновку, що загиблі - чоловік високого соціального статусу в віці 30-40 років і його раб, якому було близько 18-25 років. У молодої людини були виявлені пошкодження хребта, які вказують на те, що він виконував важку фізичну роботу.

Вчені припускають, що знайдені жертви виверження загинули через пірокластичний потік, який представляв собою суміш високотемпературних вулканічних газів, попелу і уламків порід. Потік увірвався в приміщення з декількох сторін, і двоє чоловіків виявилися в пастці.

Коли під шаром попелу були виявлені порожнини, в яких знаходилися останки жертв виверження, в них був залитий гіпс, що дозволило відтворити фігури і пози людей у ​​момент загибелі.

Розкопки в Чівіте Джуліана почалися в 2017 році. Раніше там були знайдені останки трьох коней в упряжці.

Тим часом, болгарські археологи, досліджуючи залишки історичного поселення Соляна Яма, виявили незвичайну маску. Артефакт датували V тисячоліттям до нашої ери,

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.