Догори
Дати відгук

У морозильниках Японії та Камбоджі знайшли кажанів зі схожим на COVID-19 вірусом

Так, вірус виявили в тілах двох тварин в Камбоджі, що зберігалися з 2010 року

1 хв на прочитання24 Листопада 2020, 11:24
Поділитись:

В організмах кажанів, які кілька років пролежали в морозильних камерах Японії і Камбоджі, вчені вперше виявили коронавірус, споріднений вірус якого став причиною світової пандемії SARS-CoV-2. Про це повідомляє журнал Nature.

Так, вірус виявили в тілах двох тварин в Камбоджі, що зберігалися з 2010 року. Якщо з'ясується, що знайдена в їх організмі інфекція хоча б на 97 відсотків збігається з COVID-19, це дасть істотну інформацію про способи передачі вірусу від мишей до людей, а також його походження.

«Незалежно від того, що саме виявила камбоджійська команда, обидва відкриття є вражаючими, тому що вони підтверджують, що віруси, тісно пов'язані з SARS-CoV-2, щодо часто зустрічаються у кажанів і навіть у кажанів, виявлених за межами Китаю », - каже біолог з В'єтнаму Еліс Латинн.

Інфекція, знайдена у спійманих в 2013 році в Японії тварин, збіглася з нинішньої на 81,5 відсотка. Ця частка дуже мала, щоб вірус став джерелом даних про походження COVID-19 - тільки про різноманітність коронавірусів. Крім того, він не здатний передатися людині.

Нагадаємо, 12 287 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 24 листопада 2020 року. Зокрема, захворіли 533 дитини та 570 медпрацівників

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.