Догори
Дати відгук

У Львові в дівчинки видалили пухлину розміром з футбольний м'яч (фото)

Хірурги це зробили за допомоги лише трьох отворів у животі

2 хв на прочитання21 Грудня 2020, 23:33
Поділитись:

У Львові в 14-річної школярки лікарі видалили гігантську кістому яєчника, вагою майже п’ять кілограмів. Вона займала ледь не весь живіт. Про це розповіли медики львівської обласної дитячої лікарні Охматдит, де зробили пацієнтці операцію.

"Нашу пацієнтку зі Львова нічого не турбувало. У свої 14 років вона була активною дівчинкою, займалася спортом. В якийсь момент вона відчула ниючий біль у животі. Не так, щоб аж дуже боліло, але час від часу нило. Мама вирішила не ігнорувати доньчину скаргу і повела доньку до лікаря", - розповіли у лікарні.

На УЗД черевної порожнини лікарі побачили гігантське утворення яєчника, яке займало ледь не весь живіт — кістома.

"Це не рідкісний випадок. Утворення в гінекологічній сфері підступні, при такій патології болі можуть бути, або не бути — незалежно від розміру утворення. Може бути дуже боляче, але утвір невеликий і навпаки, при великих утвореннях біль може зникати, або не бути. Виявляють його на УЗД, як випадкова знахідка", - пояснила дитяча гінекологиня Охматдиту Еліна Чайківська.

Пацієнтку прооперували. Утворення забрали, всі органи вдалося зберегти.

"Такі операції ми робимо лапароскопічно, тобто без розрізу через увесь живіт. Цього разу важко було щось передбачити та спланувати, але нам вдалося повністю видалити гігантське утворення з яєчника. Воно було просто величезних розмірів — вагою до 5 кг, містило до 5 літрів рідини. За попередніми даними, утворення доброякісне. Тож дівчинка має всі шанси на повноцінне життя, у майбутньому зможе бути мамою при правильній гінекологічній реабілітації", - розповіла лікарка.

Зараз дівчинка почувається добре, вона перебуває з мамою у палаті, а вже зовсім скоро поїде додому.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що новий страшний штам COVID-19 вже в Україні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.