Догори
Дати відгук

У Львові медики провели надскладну операцію на хребті, поставивши на ноги юнака, який 16 років не міг ходити

Хірурги разом із американськими колегами провели вирівнювання хребта.

2 хв на прочитання25 Травня 2023, 12:21
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Володя Приріз із міста Стебника на Львівщині недужає на орфанне генетичне захворювання — торсійну дистонію. Щоправда, правильний діагноз йому поставили лише два роки тому, до того 16 років лікарям не вдавалося розпізнати хворобу саме через те, що вона дуже рідкісна.

Як повідомляється, з'ясувати, що саме відбувається з Володею, допоміг випадок: якось мама хлопця побачила по телевізору сюжет про дівчинку з симптомами, дуже схожими на синові. І там прозвучала назва хвороби — торсійна дистонія. Мама розказала про це лікарям, і чергове обстеження Володі підтвердило: він один зі 100 українців, які живуть із таким даігнозом.

Торсійна дистонія порушує роботу мозку, через що він посилає у м‘язи неправильні імпульси, з‘являється слабкість і біль, тіло буквально викручує, людина втрачає можливість ходити і навіть сидіти. Вилікувати це, на жаль, неможливо, але є технології, які дають змогу полегшити симптоми і навіть повернути хворого до повноцінного життя. Київські лікарі вживили Володі в мозок нейростимулятор, який посилає у м‘язи правильні імпульси.

Відтоді з життя хлопця почав зникати біль, з'явилися сили, покращився апетит і настрій. Але через роки нерухомості обидві Володіні стопи були атрофовані та деформовані. За них і взялися спеціалісти ортопедично-травматологічного відділення Лікарні св. Миколая Перше медичне об'єднання Львова, а хірурги разом із американськими колегами провели надскладну операцію вирівнювання хребта. І після цього Володя нарешті зробив свої перші кроки.

Попереду в нього тривала реабілітація та тренування. Однак хлопець упевнений: незабаром він зможе не лише ходити, а й грати у футбол на найбільшому стадіоні України!

Відомо, три поширені причини, які пояснюють втому після сну.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.