Догори
Дати відгук

У Львові людей оперуватиме робот, який подарували спонсори (фото)

А Кабмін витратив з ковідного фонду 39 млрд гривень й лише 6,6 з них пішли на медицину

2 хв на прочитання10 Листопада 2020, 19:58
Поділитись:

Група компаній Meest придбала, доставила зі США американську хірургічну робот-систему da Vinci та безкоштовно передала Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова. Це надсучасний пристрій, який використовують для онкологічних, урологічних операцій, а також для хірургічних втручань у важкодоступних місцях. Зараз у світі налічується близько 5000 пристроїв, введених в експлуатацію, а в Україні, станом на 2019 рік, аналогічна система була представлена лише в одному екземплярі — у Вінниці. Повідомляє пресслужба компанії.

Робот da Vinci складається з двох блоків: центра управління для хірурга-оператора та чотирьох роботизованих рук. Одна передає зображення на екран, дві виконують дії лікаря, а четверта, фактично, є його асистентом.

Крім того, Meest передала львівській Клінічній лікарні електрохірургічний генератор ValleyLab Force FX. Сумарна вартість придбаних компанією апаратів склала понад 2,2 млн грн.

«Допомога нашим лікарям вже стає приємною традицією. Ми вважаємо власним обов’язком підтримувати людей, які виконують надважливу справу — зберігають та рятують життя українців. Це один з тисячі кроків, які потрібно зробити, щоб вивести українську медицину на дійсно світовий рівень. І впевнений, що саме спільні дії держави та соціально-відповідального бізнесу дозволять досягти цієї мети», — зазначає засновник та президент групи компанії Meest Ростислав Кісіль.

Це вже не перша ініціатива Meest у рамках допомоги львівській медицині. У жовтні компанія передала Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги 35 кисневих концентраторів для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які перебувають у важкому стані, а також — 39 додаткових лікарняних ліжок. А у травні скерувала 20 млн грн на придбання матеріалів та обладнання для запобігання поширенню COVID-19.

Крім того, станом на 6 листопада 2020 року з Фонду боротьби з COVID-19 уже використали 39 млрд грн (59% виділених коштів), з них на охорону здоров'я — лише 6,6 млрд грн із 16,3 млрд грн передбачених коштів. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.  

Нагадаємо, лікарі розповіли, COVID-19 може залишитися з людиною назавжди, а вакцина не допоможе (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.