Догори
Дати відгук

У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію, аби врятувати життя пацієнтки з онко

Шукали каміння в нирках, а виявили ракову пухлину підшлункової залози.

2 хв на прочитання21 Листопада 2023, 13:34
 У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію
Поділитись:

У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію, аби врятувати життя пацієнтки з онкологічною недугою, інформує Перше медичне об'єднання Львова на своїй сторінці у Facebook.

Таке втручання - операція Віппла - вважається одним із найскладніших у хірургії органів черевної порожнини. Прооперували жінку спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона.

Пацієнтка - 60-річна Марія з Львівщини. Все своє життя жінка пропрацювала на виробництві. Про здоров’я дбала завжди, адже через онкологію передчасно пішли з життя її рідні. Тому регулярно проходила обстеження.

Так було і цієї весни, коли пані Марія пішла на планове УЗД. Лікарі підозрювали, що в нирках жінки утворилось каміння. Натомість, просто приголомшили: у неї виявили пухлину підшлункової залози.

І КТ-діагностика підтвердила: у пацієнтки – пухлина головки підшлункової залози розміром 3х4 сантиметри. Утвір щільно прилягав до портальної і верхньої брижийкової вени.

Далі були місяці пошуку спеціалістів, які взялись би видалити пухлину та дали б жінці шанс на життя. Так пані Марія опинилась у Центрі онкології Лікарні Святого Пантелеймона. Тут мультидисциплінарна команда розробила тактику її лікування, першим етапом якого стала хіміотерапія.

Лиш після п’яти курсів хіміотерапії хірурги провели радикальне втручання – операцію Віппла. Працювали одразу двома командами – разом із судинними хірургами. Тривала операція 6 годин.

Спершу хірурги виконали панкреатодуоденальну резекцію - видалили частину підшлункової залози, частину шлунка, жовчного міхура та дванадцятипалохї кишки. Далі - видалили уражено частину портальної та мезентерійної вени, через яку проходить венозна кров до печінки, встановивши натомість штучний протез завдовжки 6 сантиметрів.

Операція минула успішно, вже на 6 добу пані Марія поїхала додому. Але на цьому її лікування не закінчується. На неї ще чекає курс хіміотерапії та тривала реабілітація. Тому бажаємо нашій пацієнтці швидкого одужання й відновлення.

Рак підшлункової залози є одним із п’яти найпоширеніших онкологічних недуг в Україні. Найбільша небезпека такого захворювання, що у 95% пацієнтів воно протікає абсолютно безсимптомно. Відтак звертаються пацієнти надто пізно, коли пухлина метастазувала та операція уже ефективна. Виявити утвір можна, якщо своєчасно проходити планові медичні обстеження.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Напій що знижує ризики серцевого нападу та інсульту
Всього одна склянка цього напою здатна знизити кров’яний тиск та ризик інсульту
1 хв на прочитання2 години тому
Продукти для зміцнення імунітету у дорослих і дітей
Чим поповнити свій раціон зараз, щоб зміцнити імунітет на всю зиму
1 хв на прочитання6 годин тому
Фото ілюстративне
Не подобаються якісь моменти в сексі з партнером, але не наважуєтеся сказати? Ось чому і як саме це краще зробити
5 хв на прочитання11 годин тому
Магнітні бурі прогноз на тиждень
Магнітні бурі: що очікувати українцям в період з 4 по 10 грудня 2023 року
2 хв на прочитанняВчора
«Вірус не зник. Він змінюється та вбиває»: ВООЗ уважно спостерігає за штамами SARS-CoV-2 — ось що про них відомо
5 хв на прочитанняВчора
У Верховній Раді хочуть ввести нові обмеження для медиків
2 хв на прочитанняВчора
7 порад, як уповільнити старіння шкіри без походів до косметолога
5 хв на прочитанняВчора
В Уганді 70-річна жінка народила двійню — це її другі пологи за останні три роки
2 хв на прочитанняВчора