Догори
Дати відгук

У Києві планують побудувати ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо

Нова концепція передбачає децентралізацію виробництва електроенергії.

1 хв на прочитання25 Червня 2024, 09:17
 ТЕЦ Переробка сміття Паливо Зелена енергетика Виробництво електроенергії ТЕЦ Переробка сміття Паливо Зелена енергетика Виробництво електроенергії
Поділитись:

Київська міська державна адміністрація планує побудувати ТЕЦ, що зможуть використовувати сміття як паливо. 

Про це повідомляє пресслужба КМДА. 

"Ми маємо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію. На це, власне, спрямована Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Серед інших об’єктів вона передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів", - розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Нова концепція передбачає децентралізацію виробництва електроенергії. Замість кількох великих об’єктів планують збудувати міні-ТЕЦ, розподілених по місту й наближених до споживача.

Потужність кожної ТЕЦ становитиме від 20-324 МВт, загальна потужність — 619 МВт.

Їх створюватимуть на базі сучасних газових турбін, газопоршневих установок. Турбіни ефективніші, ніж старі котли: мають менші втрати теплової енергії, нижчі витрати на утримання та нижчі викиди. Вони також можуть працювати в режимі часткової потужності, адаптуючись до попиту. Запускаються на повну потужність за дві-п’ять хвилин.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго