Догори
Дати відгук

У Китаї з'явився новий кишковий COVID

Хворобу розносять свині, але заразитися можуть й люди

1 хв на прочитання15 Жовтня 2020, 22:32
Поділитись:

У Китаї виявили у свиней новий тип коронавірусу, що вражає клітини кишківника. Він може бути небезпечним і для людини. Повідомляє журналі PNAS.

На думку вчених, коронавірус SADS-CoV, який, ймовірно, походить від коронавірусів кажанів HKU2, призводить до синдрому гострої діареї у свиней, особливо у поросят. Біологам з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Хілл вдалося заразити їм культури людських клітин. Таким чином вони довели, що новий вірус небезпечний і для людей.

Повідомляється, що від кажанів до свиней вірус перейшов приблизно у 2016 році. Йдеться про альфа-коронавірус, на відміну від COVID-19, який є бета-коронавірусом.

"Наші дані показують, що SADS-CoV має широкий спектр господарів і має внутрішній потенціал для поширення між тваринами та людьми. Ефективне зростання вірусу в первинних клітинах легенів і кишківника людини вказує, що SADS-CoV – потенційний новий коронавірус підвищеного ризику", - відзначили вчені.

Вчені також перевірили й лікування хвороби. За їхніми даними, ремдесівір, який зараз використовують у важких випадках COVID-19, "ефективно блокував" реплікацію кишкового коронавірусу в пробірці.

Нагадаємо, до кінця року COVID вб'є майже 20 тисяч українців.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.