Догори
Дати відгук

У Карпатах на Свидовці сніг та квітнуть крокуси (ФОТО)

Свидовець зачаровує своїми краєвидами.

1 хв на прочитання04 Червня 2022, 18:34
Автор фото Alla Kozurak Автор фото Alla Kozurak
Поділитись:

Свидовецький хребет є одним із наймальовничіших гірських масивів Українських Карпат. Неймовірно красиві простори Свидовця розташовані поруч з кам’янистими Горганами – на південному сході карпатського високогір’я.

Саме в цей період Свидовець зачаровує своїми краєвидами, де-не-де в улоговинах ще є залишки снігу, а ніжні проміння сонця радують своїм теплом. Як зазначають співробітники Карпатського біосферного заповіднику, стрімкі скелі ніби закривають вас від сильного вітру , а скелі Жандарми стоять на сторожі своїх володінь. Саме тут є справжнісінький озерний рай – вздовж хребта, розташовано відразу декілька високогірних озер:

  • Драгобратське;
  •  Івор;
  • Апшинець;
  •  Ворожеська;
  • Герешаська.

Зараз у високогір’ї квітнуть весняні крокуси.  Красу галявин з бузковим кольором шафранів порівнюють з лавандовими полями у Франції.

"Маршрут дуже цікавий! Новачки можуть скористатися автомобілем і доїхати до гірськолижного курорту Драгобрат, явідки прогулятися відкритими ландшафтами високогір’я Свидовця. Для досвідчених туристів рекомендуємо починати підйом з села Кваси або селища Ясіня", - додають у заповіднику.

І  наголошують, що важливо дотримуватись правил безпеки при пересуванні в горах, а також не забувати про відповідний одяг та взуття.  Ці території належать до природно-заповідного фонду України, тож слід бути бережливими до природних цінностей.

До слова, стало відомо, яку частку лісових пожеж викликано бойовими діями.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.