Догори
Дати відгук

У херсонських лісах знайшли здичавілі кактуси: фото знахідки

Ботаніки кажуть, що вже через 10 років такі кактуси зможуть вільно рости з іншими бур'янами вздовж узбіч.

1 хв на прочитання19 Квітня 2021, 22:25
На Херсонщині просто неба в лісі виросла опунція На Херсонщині просто неба в лісі виросла опунція
Поділитись:

В одному з лісів Херсонської області місцеві мешканці натрапили на несподівану знахідку — кактуси, які, зазвичай, ростуть у посушливих куточках світу. Фото рослин опублікувала на особистій Facebook-сторінці Оксана Королевич

«Що для вас херсонські ліси? Сосни, шишки, берези, акації багато іншого. А ось кактуси для мене стали повною несподіванкою! Ще й колючки потім довго з рук витягали», — підписала фотографії Королевич

У коментарях до допису українці почали висловлювати здогади, як колючі рослинки опинилися на Херсонщині. Зійшлися на тому, що хтось заради жарту чи експерименту пересадив хатніх улюбленців із горщиків у відкритий ґрунт. 

Однак, вчені мають іншу думку. Вони називають рослини здичавілими втікачами з присадибних ділянок херсонців. Кактуси мають всі шанси розростися як бур’яни вже через років 10. 

«Це рідкісний випадок, коли культурна рослина «втікає» з городу, із саду, а поселяється у дикій природі. Цей рід кактусів поширений у посушливих районах Америки та Канади, але добре росте і в Україні», каже ботанік Михайло Підгайний.

Уточнює, що йдеться про вид кактусів під назвою опунція. 

Як ми писали раніше, на Сході України настільки спекотно та комфортно, що на вулицях квітнуть кактуси.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost