Догори
Дати відгук

У дитинстві ненавидів гусей, а зараз розвиває на них великий бізнес: на Полтавщині є унікальне господарство

Перших гусенят Роман купив у 2019 році.

1 хв на прочитання24 Квітня 2024, 10:46
Розведення гусей на Полтавщині Прибутковий бізнес Розведення гусей на Полтавщині Прибутковий бізнес
Поділитись:

Роман Дрига ненавидів гусей, бо пасти цих галасливих птахів було його домашнім обов’язком. Зарікався, що як виросте, жодної гуски не триматиме, але тепер він має одне з найбільших стад в Україні 6000 довгошиїх, пише ШоТам.

Роман 4 роки боронив Україну від Краматорська до Маріуполя. У 2018 році звільнився за станом здоров’я та повернувся на свою рідну Полтавщину, де за прикладом свого товариша почав розводити гусей.

Перших гусенят Роман купив у 2019 році, облаштував ферму. Одразу обрав напрямок роботи: не м’ясо, а інкубаційне яйце. На початку 2022 року по інкубаційні яйця приїжджали з усієї країни. Коли почалося вторгнення, чоловік роздав людям понад 50 000 яєць. Потім Роман погнав своє авто побратимам на Харківщину.

Коли приїхав – схопився за голову, треба рятувати гусяче потомство. Бо найбільші клієнти інкубатори з – Києва, Харкова Чернігова – зупинилися. Тоді Роман повіз яйця до Санжар, де друг мав інкубатор та генератор. Так Роману вдалося врятувати приплід свого стада. А замовникам він тієї весни продав вже не яйця, а гусенят. 

Крім цього, фермер  отримав  грантову підтримку від “Курс на Незалежність”: кошти пішли на нове обладнання, нову вентиляцію та автоматичні годівниці. Тепер гусочки у гніздах, а малеча має притік свіжого повітря. А їжа подається всім відразу і без затримки.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost