Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • У Держрибагентстві розповіли, яка ситуація склалася із нерестом у прісноводних водоймах

У Держрибагентстві розповіли, яка ситуація склалася із нерестом у прісноводних водоймах

Наразі очікуються результати дослідження проб

2 хв на прочитання11 Червня 2022, 19:51
Поділитись:

У травні масово нерестилися плітки, краснопірки, плоскирки, білизни, карасі сріблясті і золоті, наприкінці місяця розпочався нерест сазана (коропа) та лина. У гірських річках Закарпаття триває нерест дунайського лосося та харіуса європейського, а на Івано-Франківщині – марени звичайної.

Як повідомляють у Держрибагенстві, температура води у водоймах протягом травня становила від 14,5 до 17,50С. Вміст розчиненого у воді кисню перебував у межах рибогосподарських норм та становив 6,9-11,5 мг О2/л.

Більшість видів риб, що мешкають у прісноводних водоймах, відкладають ікру на свіжу чи минулорічну рослинність. Тому рибоохоронці Держрибагентства спільно з користувачами водних біоресурсів та громадськістю забезпечили допомогу рибі, зокрема встановили понад тисячу нерестових гнізд з гілок хвойних порід дерев на тих водоймах, де дозволяла безпекова ситуація.

У більшості регіонів України спостерігалася сприятлива гідрологічна ситуація для нересту. Проте, в Одеській області рівень води коливався нижче рівня середніх багаторічних показників. Як наслідок, місця нересту не були заповнені водою у достатній кількості і для забезпечення наповнення дунайською водою озера Катлабуг було запущено насосну станцію Ізмаїльського управління водного господарства.

Водночас протягом минулого місяця у річках Тетерів, Гуйва, Гнилоп’ять та Крошенка, що на Житомирщині, спостерігалися поодинокі випадки загибелі риби. Наразі очікуються результати дослідження проб води та зразків загиблих водних біоресурсів для встановлення їх причин. Про факти загибелі фахівцями Держрибагентства складено акти та повідомлено відповідні контролюючі органи для вжиття заходів реагування.

Нагадуємо, Держрибагентством встановлено заборону на вилов водних біоресурсів під час нересту. Водойми країни перебувають під пильним наглядом рибоохоронців.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.