Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства

У 45 містах України надаються безоплатні послуги підтримки постраждалим від домашнього насильства

Створення муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству базується на принципах 4П

2 хв на прочитання14 Травня 2024, 21:43
Підтримка постраждалим від домашнього насильства Підтримка постраждалим від домашнього насильства
Поділитись:

З початку 2022 року, завдяки цим сервісам, вдалося допомогти більш ніж 50 000 постраждалим від насильства.

У співпраці Міністерства соціальної політики України, Фонд ООН у галузі народонаселення реалізує проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».  Про це йдеться у пресрелізі відомства. 

Проєкт передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення жителів громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Створення муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству базується на принципах 4П та включає: 

  • Запобігання: формування у громаді нульової толерантності до насильства та посилення готовності членів громади протидіяти його проявам.

  • Послуги та захист: покращення доступу постраждалих, незалежно від віку та стану здоров’я, до якісних комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, а також надання цих послуг.

  • Притягнення кривдника до відповідальності: забезпечення належного розгляду випадків домашнього насильства і притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності та зміну моделі його поведінки.

  • Політики: налагодження скоординованого міжсекторального реагування на насильство, що гарантує ефективну та своєчасну допомогу у кожному випадку. 

Зараз у межах проєкту у 45 містах і громадах України функціонують денні центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати і притулки, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування. 

Для поширення успішного досвіду проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» планується затвердити методичні рекомендації з протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Далі вони будуть розповсюджені по всій території України. 

Знайти контакти сервісів підтримки можна тут -https://rozirvykolo.org/kontakty-dopomogy 

Міністерство соціальної політики вдячне міжнародним партнерам за підтримку України у протидії домашньому насильству. Наша співпраця з UNFPA в Україні можлива у межах двох проєктів – “EMBRACE” та “AMBER”. Вони фінансуються урядом Великої Британії та Канади відповідно.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я