Догори
Дати відгук

У 2 роки випила миючий засіб: рідкісну операцію з формування штучного стравоходу провели у Львові

Досить рідкісну операцію виконали місяць тому. Маленька пацієнтка уже вдома.

1 хв на прочитання01 Липня 2022, 21:00
Поділитись:

Зараз Олі з Ковеля шість років. Коли їй було два, вона ненароком випила мийний засіб і отримала важкі хімічні опіки стравоходу. Аби дівчинка могла пити та їсти, щомісяця впродовж року її оперували - розширювали звужений та зарубцьований стравохід. Коли це перестало допомагати, Олі встановили гастростому - трубочку в животику, по якій їжа вводилася просто у шлунок, повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Окрім проблеми з харчуванням, Оля мала ще одну - слину вона ковтати не могла і мусила постійно спльовувати її в хустинку. Для дівчинки, яка у вересні пішла до школи, це було дуже некомфортно. Відтак місяць тому мама привела її до наших лікарів з проханням вилікувати дитину .

Єдиним виходом була реконструктивна операція - заміна власного стравоходу кишковим трансплантатом.

Такі втручання дуже складні і для діток рідкість. Однак, наших спеціалістів це не злякало. Штучний стравохід вони сформували з фрагмента товстого кишківника, розмістивши його за грудиною від шлунка до верхнього сегмента стравоходу. Уже на третій день після операції Оля почала самостійно ковтати слину, а через тиждень - пити воду.

Нагадаємо, є 6 фруктів і овочів, які насичують організм водою.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.