Догори
Дати відгук

Цілющі властивості жасмину: квіти допомагають у разі бронхіальної астми, бронхіту, головному болі

У Стародавньому Китаї жасмин вважали мало не панацеєю від усіх хвороб.

4 хв на прочитання24 Травня 2022, 12:35
Поділитись:

Бронхіт, лихоманка, виразки й кровотечі, дизентерія, випадання волосся, венеричні хвороби – ось далеко не повний перелік захворювань, які здатний вилікувати «запашний лікар».

Ароматні квіти до­помагають у разі бронхіальної астми та бронхіту, застосовуються у вигляді відварів, настоїв і сиропів.

Жасминовий чай (1 ч. л. на 1 склянку окропу) можна використовувати як засіб від головного болю, втоми, депресії й неврозів. До того ж чай із жасмином, точніше, його запах, стимулює функ­цію головного мозку й тоні­зує весь організм навіть по­тужніше, ніж міцна кава. Тому його ліпше приймати вранці.

Білосніжний цвіт вико­ристовують і для лікування шкірних хвороб, у разі рев­матизму й авітамінозу.

Існує думка, що запах жасмину відновлює енерге­тичну оболонку людини, тоб­то людську ауру. Тому його аромат вважається одним із найліпших для медитації, адже він дає змогу віднови­ти баланс між почуттями й розумом. В оселі, де пахне жасмином, панують завжди гармонія та затишок.

Перед тим як збирати жасмин для зберігання, слід запам’ятати кілька простих правил. Бутони не мають по­вністю розпуститися, тому збирати їх потрібно дуже рано: о 4-5-й ранку. Щоб зберегти корисні властивос­ті квіток, їх треба висушити й зберігати у скляному по­суді в сухому прохолодному місці.

Уже розпуклі квітки для тривалого зберігання не придатні, але з них можна зробити настоянку чи приго­тувати смачний ароматний чай.

У домашніх умовах квіт­ки рекомендується відразу ж висушувати, щоб вони не потемніли й не втратили притаманного їм аромату. Сушать їх за температури 30-40 градусів на горищі, а у спекотний сонячний день – на вулиці, в тіні. Зберігають чай у металевому чи скля­ному посуді в сухому, добре провітрюваному й прохо­лодному місці.

У разі бронхіальної аст­ми й бронхіту залити 2 ч. л. квіток жасмину й 4 ч. л. зви­чайного чорного чи зелено­го чаю 4 склянками окропу, настояти протягом 4-5 хв і випити упродовж дня.

За дерматозу та інших шкірних захворювань по­мічна спиртова настоянка жасмину. Для її приготуван­ня можна використовувати як свіжі, так і сушені квітки: жасмин і спирт змішати в скляному посуді у пропорції 1:1, щільно закрити й поста­вити настоюватися в про­холодному місці протягом тижня. Жасминову настоян­ку можна додавати в чай та інші напої, а для примочок та компресів на уражені ділян­ки настоянку слід розводи­ти: 2 ч. л. на 1 склянку теплої води.

Сечогінний засіб: 1 ч. л. квіток жасмину залити 0,5 склянки окропу, настояти близько 1 години. Прийма­ти тричі на день по 2 ст. л. за 30 хв до їди.

У разі головного болю, спричиненого застудою, помічна жасминова олія. Для її приготування потрібно 40 г квіток жасмину залити 200 мл рафінованої соняшнико­вої чи оливкової олії й поста­вити настоюватися на сонці протягом 40 днів у щільно закритій ємності, періодично струшуючи вміст. Засіб мож­на не переціджувати. Збері­гати готову олію в темному прохолодному місці. У разі болю голови втирати в скро­ні, лобну ділянку, потиличну ямку, суглоби, долоні й п’яти.

Олію, приготовлену та­ким способом, можна за­стосовувати й у разі паралі­чу, захворювань дихальних шляхів, судом, запалення сідничного нерва: змащу­вати тіло олійним настоєм один раз на день.

У разі втоми помічна така ванна: 100 г квіток покласти в марлеву торбинку й опус­тити у ванну з теплою водою.

Незважаючи на те, що жасмин – дуже корисна рос­лина, за хвороб нирок, вира­зок, гастритів, гіпотонії та в разі вагітності його не реко­мендується застосовувати. До того ж виражений запах може служити причиною алергійної реакції.

До слова, як можна запобігти появі раку: 15 порад від онколога.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.