Догори
Дати відгук

Ці ранкові звички уповільнять ваш обмін речовин і завадять схуднути

Декілька дієтологів назвали найгірші ранкові звички, які уповільнюють метаболізм.

2 хв на прочитання16 Березня 2023, 06:50
Поділитись:

Відразу після того, як ви щось з'їсте або вип'єте, речовини в цих продуктах починають перетворюватися на енергію. Цей процес називається обміном речовин, або метаболізмом. Для швидкого спалювання жиру метаболізм має бути швидким. Але за допомогою деяких харчових звичок його можна сповільнити.

Декілька дієтологів назвали найгірші ранкові звички, які уповільнюють метаболізм. Усього таких звичок п'ять.

Відмова від сніданку. Дієтолог Емі Гудсон каже, що сніданок повинен включати в себе вуглеводи, білки, клітковину. Далі необхідно протягом дня перекушувати, щоб підтримувати метаболізм у нормі. Науковий огляд, опублікований нещодавно у виданні Nutrients, показав, що через пропуск сніданку порушуються циркадні ритми (біологічний годинник) організму, а це погано позначається і на обміні речовин, і на стані здоров'я в цілому.

Продукти з доданим цукром на початку дня. Якщо ви вживаєте продукти з великою кількістю доданого цукру, це призводить до стрибків глюкози в крові, зазначає доктор медичних наук Ліза Янг. Тобто рівень глюкози спочатку різко підвищується, а згодом різко падає. Дослідження також показали, що доданий цукор у солодких напоях уповільнює обмін речовин.

Ранок з вуглеводів. Це також може призвести до різкого підвищення цукру в крові. Після того як рівень глюкози знизиться, вам знову захочеться солодкого, а потім ви цілий день почуватиметеся як на американських гірках. Замість вживання виключно вуглеводів додайте до страви білок. Це дозволить вам довше почуватися ситим та прискорити спалювання зайвих кілограмів.

"Легкий" сніданок. Для прискорення обміну речовин треба навпаки їсти на початку дня щільно. Крім того, дослідження демонструють, що ті, хто ранок починає з продуктів з великою кількістю білка та клітковини, увечері їдять менше.

Нестача рідини вранці. Як підкреслює фахівець-дієтолог Кейлі МакМорді, організму необхідна вода, щоб нормально працювати, а якщо її не вистачає, обмін речовин сповільнюється. Найкраще зранку випити склянку води. Також до сніданку можна додати якийсь напій: каву, чай, сік або просто воду.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost