Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Там хтось є? На Венері знайши гліцин

1 хв на прочитання18 Жовтня 2020, 23:20
Поділитись:

Вчені виявили на Венері нову ознаку існування життя - найпростішу амінокислоту гліцин. Незважаючи на те що гліцин та інші амінокислоти не є незаперечними ознаками наявності життя, вони є будівельним матеріалом для білків, з яких складаються живі організми.

Про це повідомляє портал arXiv.

"У астрофізиці, хімічній фізиці і біофізиці способи синтезу найпростішої амінокислоти гліцин з простих молекул мають велике значення для хімічної еволюції і походження життя", - йдеться в матеріалі за підсумками роботи.

На сьогоднішній день відомо близько п'ятисот амінокислот, що зустрічаються в природі, і лише 20 з них присутні в генетичному коді, гліцин - найпростіша з них.

Вважається, що гліцин був першою органічною молекулою, що з'явилася свого часу на Землі.

Цю речовину знайшли на Венері за допомогою Атакамської великої антенної решітки. Гліцин знаходиться в середніх широтах планети, ближче до екватора.

"На Землі гліцин виробляється в біологічних процесах, ймовірно, що на Венері він утворюється за допомогою інших фотохімічних і геохімічних реакцій, що не поширених на Землі", - вказують автори.

До слова, раніше NASA уклало угоду з Інститутом SETI, щоб подбати про те, щоб інопланетні форми життя "не заразили" Землю. Зазвичай новий підрядник американської космічної агенції займається пошуками позаземного розуму. Але тепер його робота буде полягати в тому, щоб не допустити потрапляння інопланетних видів на Землю чи інших планет під час космічних місій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.