Пʼятниця, 30 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Там, де взимку може бути до 40 градусів нижче нуля, запустили school bus на сонячній енергії

1 хв на прочитання17 Жовтня 2020, 10:31
Поділитись:

В одному з не самих сонячних штатів Америки на дорогу вийде справжнє диво-автобус на "зеленій" енергії. Ідеться про перший електричний шкільний автобус у штаті Аляска.

Наразі відомо, що такий експеримент стало можливо здійснити за допомогою грантових коштів:  в автобусному парку встановили сонячні панелі, що покриватимуть витрати на електроенергію під час підзарядки автобуса. Як пише ecotown,  запас ходу автобуса – близько 200 км. Зазвичай, маршрут цього шкільного автобуса близько 100 км. Тому навіть при включенні обігрівачів, які споживають більше електроенергії, запасу ходу вистачать.

Ще одна перевага автобуса на електротязі – безшумність.Проїзд електричного автобуса коштує 19 центів за милю в порівнянні з 54 центами за милю для автобуса з дизельним двигуном.

Компанія Thomas Built Buses з Північної Кароліни, яка випустила автобус, дуже зацікавлена ​​в тому, щоб побачити, як він буде працювати в холодну погоду. Взимку температура на Алясці може опускатися до 40 градусів нижче нуля.

Вартість електричного автобуса вища, ніж у стандартного, він повинен окупитися в довгостроковій перспективі більш дешевими витратами на паливо і технічне обслуговування. 

Відомо, у Чехії одне з найбільших міст країни  переводить міський транспорт на біометан.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.