Догори
Дати відгук

Симптоми того, що коронавірус переходить у важку форму

Кожен двадцятий чоловік з легкою формою COVID-19 ризикує зіткнутися з його важкою або критичної формою.

2 хв на прочитання28 Жовтня 2020, 10:42
Поділитись:

Досить легка форма коронавірусної інфекції може швидко перейти у важку форму, про що сигналять деякі симптоми. Серед таких сигналів— труднощі з диханням, зміна стану шкіри.

Згідно з дослідженнями, приблизно кожен двадцятий чоловік з легкою формою COVID-19 ризикує зіткнутися з його важкою або критичної формою, включаючи розвиток найсильнішої пневмонії.

«Коронавірус по-різному впливає на людей, провокуючи легкі, помірні, важкі або критичні порушення. Також можливі випадки, коли ознаки інфекції  настільки легкі, що вона характеризуються як безсимптомна. Більшість тих, що заразилися (близько 80%) переносять COVID-19 досить легко, щоб залишатися і лікуватися вдома », - розповіли медики на порталі The Health Site.

Вони назвали симптоми того, що коронавірус протікає в легкій формі:

  • сухий кашель,
  • лихоманка з температурою, яка може не досягати 38 градусів,
  • втрата нюху,
  • втома,
  • ломота в м'язах,
  • головний біль,
  • біль в горлі.

Симптоми того, що коронавірус переходить у важку форму. Клінічні спостереження свідчать про двоетапне прогресування хвороби COVID-19, яка починається з легкої і помірної форми.

«Маркером погіршення захворювання стають труднощі з диханням, що виникають через 9-12 днів після появи перших симптомів, зазвичай респіраторного характеру», - повідомляють дослідники.

Таке погіршення, за їхніми словами, викликається збільшенням концентрації цитокінів - великої групи білків, пептидів або глікопротеїнів, які секретуються специфічними клітинами імунної системи.

Також вченими було виявлено інший показник важкої форми коронавірусної інфекції.

«При найбільш важких формах COVID-19 знижується виробництво і активність інтерферону (IFN) типу I. Помічено, що його низький рівень в плазмі передує клінічним погіршення  стану пацієнтів, їх потрапляння в відділення інтенсивної терапії», - констатують науковці фахівці.

За їх словами, рівні циркулюючого IFN типу 1 допомагають ідентифікувати кожну стадію захворювання - найнижчі спостерігатися у найбільш важких пацієнтів.

Якщо говорити про зовнішні ознаки, що свідчать про важкий ковід, то такими, за словами медиків, можуть бути показники сильної пневмонії, що сприяє розвитку гострого респіраторного дистрес-синдрому - це задишка, прискорене дихання, посиніння шкіри.

Додамо, Німеччина повертається до жорсткого карантину.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я