Догори
Дати відгук

Страшне відкриття вчених — світовий океан поглинає сушу з небаченою швидкістю по всій планеті

Дві третини жителів узбережжя морів до кінця століття шукатимуть нову домівку через глобальне потепління

1 хв на прочитання02 Лютого 2021, 22:45
Дві третини жителів узбережжя морів до кінця століття шукатимуть нову домівку Дві третини жителів узбережжя морів до кінця століття шукатимуть нову домівку
Поділитись:

Нові дослідження данських науковців показали, що потепління йде більш швидкими темпами ніж прогнозували раніше. Через це рівень світового океану підіймається швидше. Раніше вчені прогнозували, що його рівень до 2100 року підіймається на 1,1 м, але нові дані свідчать, що ця цифра може становити 2 метри! Повідомляє Ocean Sciences.

Це показали розрахунки вчених з Університету Копенгагена і норвезького центру кліматичних досліджень імені Б'єркнеса. Так підняття рівня океану на 1 метр відбудеться при потеплінні клімату на Землі на 2 °С. Але за новими пронозами кліматологів, до кінця століття, температури на Землі зростуть більш ніж на 4 °C.

Наслідки підйому рівня води загрожують двом третинам населення Землі, що живуть на узбережжях та на низинних територіях. Щоб уникнути такої катастрофи, автори дослідження відзначають необхідність ще більш кардинального зниження викидів парникових газів. На думку вчених, світова економіка повинна скоротити споживання вуглеців, ще як мінімум на 200 млрд метричних тонн.

Тим часом Азовське море затягнуло кригою аж до горизонту (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost